Akyaka Gezi Rotaları

 Muğla Akyaka'da arabanızla, bisikletinizle gezebileceğiniz çok fazla gezi rotası mevcut yada isterseniz toplu taşıma kullanarak gidebileceğiniz yakın ilçeler ve görmeden gitmemeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Yazımızın devamında Gökova Akyaka'da gezilecek yerleri ve çevresindeki gezi rotalarını inceleyebilir, haritaları gözden geçirebilir, kendinize uygun olan rotayı seçebilirsiniz. Akyaka'dan Akbük'e, Ula'ya, Marmaris'e, Bodrum'a, Yuvarlak Çay'a, Köyceğiz,e ve Dalyan'a nasıl gidilir tüm bilgiler sitemizde. 
Akyaka Gezi Rehberimizi ve işletmelerimizi görmeden Boşa zaman harcamayın.

İyi gezmeler

free web design templates
Muğla Akyaka'dan Akbük'e nasıl gidilir

Akyaka - Akbük

Akyaka'dan yola çıkacağınız en güzel en ferahtıcı rota bu olsa gerek. Sol tarafınıza denizi sağ tarafınıza ormanı alarak 25 km kadar yolculuk edecek ve huzurla dolacaksınız. Yaz aylarında bu rota hafta sonları fazla yoğun olabiliyor. Vaktiniz yoksa hafta sonu hafta içi olduğuna bakmaksızın bu rotada yolculuk etmelisiniz. Eğer vaktiniz varsa hafta içinde rahat rahat gezerek fotoğraf çekerek yolculuk edebilirsiniz. Yol boyunca denizin dibine kadar inebileceğiniz koylar ve işletmeler de var. Bu rotanın sonunda cam gibi Akbük sularına kendinizi bırakabilirsiniz. Bu yolun Akbük'den sonra gelen kısmında ise Milas Ören ve Bodrum Anayolu gelmekte. Umarım keyifli bir gezi geçirirsiniz. 

Akyaka Gökova Yolu

Akyaka - Gökova

Akyaka'nın yanıbaşında yaz günleri köy ortamının havasını solumak isterseniz veya Cumartesi günleri kurulan pazarından doğal ürünleri seçerek alabileceğiniz minik ama güzel bir Ula mahallesi. Sakartepe geçisinin bitiş çizgisinde olduğu için yazları bir nebze daha serin olur kalabalıktan kaçacaksanız doğru adres odur. Köy kahvelerine oturup limonatasından içip 4 kişiyi de tamamladıysanız birde okey dönersiniz ki keyfine doyum olmaz. 1 saatlik bir aktivite bile sizi köyde yaşıyor hissine ulaştırmaya yetecektir.

Akyaka'dan Akçapınar'a nasıl gidilir ?

Akyaka - Akçapınar

Akyaka'nın kite sahiline araçla ulaşmak için tekbir yol var oda Akçapınar mevkiinden geçiyor. Yürüyerek gitmek isterseniz ve kumda suda yürümek beni yormaz ben tam bir sporcuyum diyorsanız eğer Azmak deresindeki köprüden geçerek kumsal boyu yürüyebilir kumsalı bölen azmak akıntılarından yüzerek hedefinize ulaşabilirsiniz. Kumsaldan gidecekler ne olur ne olmaz cüzdan ve telefonunuzu almayın biraz akarsu olmadı biraz denizle işiniz olacak. Akçapınar küçük olmasına rağmen gittiğinizde köy evleri arasında gezmeyi ihmal etmeyin köyün rampalarını tırmandıkça küçücük köy evlerinin sahip olduğu manzaraya hayran kalacaksınız. Oradanda taktak teknelerle azmağın farklı bir kolundan denize doğru gezintiye çıkabilirsiniz.

Akyaka Ula Yolu

Akyaka - Ula

Akyaka'nın bağlı olduğu ilçe Ula. Bisikletli köy deniyor yıllardır ama araç sayısı çoğaldıkça bu özelliğini yitirmeye başladı diyebiliriz. İlkokulu'nu orada okumuş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki şirin ve serindir. Gezi Rotanıza Ula'yı eklediyseniz eğer gezebileceğiniz yerlere kısaca değinelim. Ula'ya girmeden önce Ula gölet'ini görebilirsiniz. Ula içerisinde ise birbirinden lezzetli yöresel yemekler tadabilirsiniz. Yüksel Aksu'nun filmi "Dondurmam Gaymak" ta adı geçen Nasip Dondurması'nı tatmadan geçmeyiniz. Ula'ya bağlı Arıcılar köyünde 20 km uzunluğunda kanyon muhteşem bir manzara Geyik Kanyonu. Geyik Kanyonu el değmemiş güzelliklerden bir tanesi tam doğanın kalbi. Doğa severler ve Trekking tutkunları için bulunmaz fırsat Geyik Kanyonu. Fotoğraf Makinenizi kapın arkadaşlarınıza gösterecek bir anının sahibi olacaksınız. 

Akyaka Yerkesik Yolu

Akyaka - Yerkesik

Sıra geldi farklı bir rotaya. Belki defalarca Akyaka'ya Marmaris'e Bodrum'a Muğla'ya geldiniz ama bu söyleyeceğimiz yeri ezip geçmiş olabilirsiniz. Aslında ulaşımı İstanbul, İzmir, Ankara istikametinden gelenler için tam yol üzerinde sayılır. Muğla'yı geçtiğinizde Gülağzı yol ayrımından Yerkesik'e kadar gidecekseniz ve Yerkesik'e vardığınız zaman biraz nostalji yapın kapayın Google Map'i sorun bir köylü amcamıza o size doğru yolu gösterecektir. Belki yolu aynı yere gidiyordur "onu da gideceği yere gada bırakıverin gari". Şaka bir tarafa Yerkesik'e ulaştıktan sonra Damla Deresine gidin doğalığın içerisinde huzur bulun. Yerkesik'te Kerimoğlu Türküsün'de olayın yaşandığı evde Müze haline getirilmiştir. Eğer ki türküyü biliyorsanız olayın yaşandığı köy evini görün ve olayın nasıl geçtiğini olayın geçtiği evde okuyun. Türkü neden yazılmış o anı yaşamış gibi hissedeceksiniz.

Akyaka Yuvarlak Çay Yolu

Akyaka - Yuvarlak Çay

Bir başka doğa harikası! Yola çıkmadan önce arkadaşlarınızla soğuk suya kim girebilecek iddiaları başlasın. Sevdiklerinizle gürül gürül akan bir nehrin kenarında, yazın en sıcak zamanında bile serin serin oturmak isterseniz çok isabetli Akyaka'ya yakın alternatif bir gezi rotası. Nehrin kenarında işletmeler de mevcut. Çok yakında fotğraflarda sayfamızda olacaklar. Akyaka'da ve çevresinde gezilecek daha çok fazla yer var yavaş yavaş sayfamızda ve blogumuzda yer vereceğiz. 

Web Tasarım, Tanıtım ve Reklamcılık

Gez Gör AKYAKA web portalı Akyaka İşletmelerini ücretsiz tanıtmak ve Akyaka'yı her yönüyle tanımak, gezmek isteyenlere ayrıntılı bilgiler sunmak amacındadır. 
Web Tasarım, Reklamcılık Faliyetleri de yürütmekteyiz. Web Portalımızın sürdürülebilirliği reklamlara bağlıdır. 
Desteğiniz için Teşekkür Ederiz.

ABONE OLUN

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin


Sosyal Medya Hesaplarımız